Gdzie pierwsi sekretarze balowali – niedrogie wesele w centrum Warszawy (Imperia – SWOT)

Do przyjrzenia się Imperii skłoniła mnie świetna lokalizacja w samym centrum Warszawy i niskie ceny – już od 190 zł os za całonocną imprezę. Sala „odpadła” z klasyfikacji wkrótce po wizycie, ale i tak uważam, że jest to dobre miejsce na organizację dużego wesela (nawet do 500 osób!) w rozsądnej cenie i w przyzwoitych warunkach.

Poniżej SWOT-cik.

Imperia Sala Bankietowa – Dawny Dom Partii

Zalety: genialna lokalizacja (nie wspominałam o tym wcześniej, prawda?); sala niedawno odnowiona, z możliwością regulowania wielkości za pomocą ruchomych ścianek, ładna marmurowa podłoga; cena; możliwość spróbowania kuchni w działającym tu na co dzień bufecie, rozmaite możliwości oświetlenia.

Wady: nie ukrywajmy… to miejsce nie cieszy się najlepszą sławą. Jednak to nie musi być problemem np. dla cudzoziemców, którzy potraktują to jako ciekawostkę czy młodszych ludzi, którzy nie mają emocjonalnego stosunku do historii.

Sala moim zdaniem została odnowiona niekorzystnie – czerwony kolor ścian jest niespecjalnie elegancki

Możliwości: Wykorzystanie budynku: wzdłuż sali fajny ogródek ze stolikami, dalej schody i nad nimi wielki taras – wielką możliwością jest wykorzystanie tej przestrzeni np. na „wielkie wejście”, albo sesję na tarasie (aż się prosi o deskorolkę), ładny jest też szeroki korytarz na pierwszym piętrze – tamtędy można wprowadzić gości.

Próbowałabym wykorzystać kino KC np. na pokaz filmu o nowożeńcach („kroniki filmowej”), ale podobno dotąd nie wykorzystywano tej możliwości (może współpraca jest utrudniona)

Wreszcie…opcja dla odważnych: wesele w stylu „Bal Dygnitarzy PRL” 😉

Zagrożenia:Na zdjęciach sali, które można znaleźć w internecie często dominuje barwa niebieska i fioletowa – to wynika z wykorzystania tutejszych świateł. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, ale osoby, które nie chcą mieć na twarzach „trupiej poświaty” powinny zaznaczyć to przy planowaniu oświetlenia.

Kuchnia dość tradycyjna – przypadnie do gustu osobom przepadającym za kuchnią polską, ale kto woli bardziej nowoczesne gotowanie może się poczuć „przygnieciony galaretą”

Bardziej konserwatywne osoby mogą zapamiętać nasze wesele jako „komunistyczne”

Koszt: 190 lub 230 / os – przyjęcie całonocne. Cena nie obejmuje napojów bezalkoholowych (trzeba dostarczyć własne lub zamówić pakiet za 17zł/os.). Firma nie pobiera korkowego.

Kontakt: ul. Nowy Świat 6/12, wejście od Muzeum Narodowego, kontakt: imperia@imperiacatering.pl http://www.imperiacatering.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s