Jak wybrać pierścionek zaręczynowy (i czy wypada go wymienić?)

W serialu ‚Sex and the City’ jest taka scena:

Główna bohaterka, Carry, podczas romantycznego weekendu z chłopakiem, zagląda przypadkiem do jego walizki i znajduje… pierścionek zaręczynowy. Jej reakcja jest, delikatnie mówiąc, nietypowa i mało radosna (nie będę ‚spoilować’). Nie dość, że nie myślała o ślubie z  Aidenem, to sam wygląd pierścionka zdaje się przepowiadać katastrofę ewentualnego małżeństwa, bo jest zupełnie nie w jej guście. A jak można związać się z kimś, kto nie zna nas do tego stopnia, że całkiem myli się co do naszego stylu?

Nie chcę straszyć Panów szykujących się do oświadczyn. Większość z nas nie jest takimi maniaczkami mody i stylu jak Carry. Większość też nie wyciągnie tak daleko idących wniosków. Tym niemniej, wybór biżuterii dla kogoś innego nie jest łatwym zadaniem, więc może się zdarzyć ‚wtopa’. Co wtedy?

Poniżej przewodnik jak wybrać pierścionek zaręczynowy:

screen-shot-2016-09-25-at-14-44-58

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

  1. Sprawdź rozmiar używając pierścionka, który nosi na serdecznym palcu – np. kiedy któregoś dnia zostawi go w domu, zabierz go do jubilera i poproś o zmierzenie na specjalnym ‚słupku’. Jeśli nie masz czasu, sprawdź na który palec pasuje Tobie (pewnie do zgięcia).
  2. Przyjrzyj się, jaką biżuterię nosi – srebrną, złotą? Czy lubi klasyczne wzory, czy coś bardziej nowoczesnego, szalonego? Pierścionek powinien pasować do reszty biżuterii, więc jeśli ona nosi np. złoty łańcuszek, pójdź w złoto.
  3. Pierścionki z elementem złota oraz srebra (lub białego złota) będą pasować do wszystkiego.
  4. Poproś o pomoc (najlepiej jej) koleżankę albo siostrę. Dziewczyna w jej wieku lepiej podpowie Ci niż mama, która może mieć inny gust niż dziewczyny młodsze o pokolenie.
  5. W razie wątpliwości wybierz szlachetną prostotę.
  6. Nie stosuj zasady „zastaw się, a postaw się”. Ona na pewno nie chce, żebyś zbankrutował na zaręczyny. Kup pierścionek na jaki cię stać.
  7. Upewnij się u jubilera czy będziesz mógł pierścionek wymienić, zmniejszyć lub poszerzyć za darmo. Spytaj też o możliwość zwrotu (oferuje ją np. Aimor)
  8. Pomyśl etycznie: sprawdź czy surowce wykorzystywane przez firmę pochodzą ze źródła ‚fair trade’. Warto wybierać małych, lokalnych jubilerów czy młode rozwijające się firmy – w ten sposób wspierasz lokalną przedsiębiorczość i początkujących artystów.
  9. Do dzieła!

screen-shot-2016-09-25-at-14-33-27

Ups… to nie był właściwy wybór!

A teraz dla Pań: co zrobić jeśli narzeczony jest „ten”, ale pierścionek „nie ten”. Weź pod uwagę, że on pewnie poświęcił dużo czasu (i pieniędzy) na przygotowanie oświadczyn. Doceń to i daj się ponieść chwili, na zastanawianie się nad wymianą przyjdzie czas później! Jeśli po paru dniach już wiesz, że to nie jest „ten” pierścionek, spróbuj delikatnie wybadać, gdzie go kupił i na jakich warunkach. Raczej nie mów, że ten, który wybrał Ci się nie podoba, lepiej zasugeruj, że nie jest do końca w Twoim stylu. Pierścionek z brylantem to droga rzecz, będziesz go nosić codziennie przez długi czas, wiec warto, żeby Ci się podobał. Jeśli u jubilera istnieje możliwość wymiany lub zwrotu, pójdźcie razem wybierać ten „nowy”. Przede wszystkim zaś: nie myślcie jak Carry, że niewłaściwy pierścionek to zła wróżba!

Mój „pierwszy” pierścionek był z Aimor (tutaj firmie muszę podziękować za bezproblemowe przyjęcie zwrotu), drugi zaś od małej firmy jubilerskiej Bizoe. Ich wzory oczarowały mnie od razu i wybraliśmy się aż do Katowic, żeby kupić pierścionek. Artystki były wspaniałe, bardzo serdeczne, a biżuteria w realu wygląda jeszcze lepiej niż na stronie. Zrobiony specjalnie dla mnie podwójny pierścionek z różowego i białego złota jest unikalny. Gorąco polecam wyroby Bizoe osobom szukającym czegoś oryginalnego, ręcznie robionego, lokalnego, o staroświeckim czarze.

Poniżej zdjęcia mojego ‚zaręczynowego’ zestawu. Na pierwszym zdjęciu „podwójny” pierścionek zaręczynowy z Bizoe (różowe i białe złoto + brylant) oraz przyszła obrączka (etyczna biżuteria Ash Hilton z Nowej Zelandii – białe złoto i brylancik + delikatny wzorek dwóch drzewek). Na drugim zdjęciu pierścionek zaręczynowy + dodatkowa złota obrączka oraz dodatki (bransoletka i zegarek) od Elixa/ Apart. Jak widać, pierścionek zaręczynowy pasuje i do złota i to srebra.

Życzę powodzenia w znalezieniu Waszego”idealnego” zestawu.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Jak wybrać pierścionek zaręczynowy (i czy wypada go wymienić?)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s