Wesele w Pałacu Kultury – SWOT

A może wesele w Pałacu Kultury? Znany adres, ale czy sprawdzi się w praktyce?

Poniżej analiza SWOT

SWOT

Mocne strony: komfortowa i niezapomniana lokalizacja, niesamowite wnętrza

Słabe strony: brak „pełnej oferty weselnej”, konieczność organizowania cateringu na własną rękę

Możliwości: lampka szampana na tarasie widokowym i wykorzystanie innych możliwości Pałacu Kultury np. kino, teatr, organizacja imprezy w stylu „retro” (np. a la „Great Gatsby”) lub w stylu PRL (jeśli ktoś uzna, że nikogo z gości to nie urazi)

Zagrożenia: osuniecie się w atmosferę „bankietową”

Koszt: wynajęcie sali Broniewskiego ok. 7.300 tyś + ok 1-2 tyś koszty dodatkowe; wynajęcie sali Marmurowej ok 20 tyś zł + 1-2 tyś koszty dodatkowe; catering we własnym zakresie

Strona (link do prezentacji sal w PKiN)

Screen Shot 2016-06-17 at 13.23.32broniewski 012źródło: materiały promocyjne Bistro Trojka, materiały promocyjne PKIN

Wesela w Pałacu Kultury organizuje się na ogół w sali Marmurowej (zdjęcie 1) lub sali Broniewskiego (zdjęcie 2). Miejsce ma swoje ogromne zalety. Osobiście mam doskonałe skojarzenia z PKIN: zajęcia fotograficzne w Pałacu Młodzieży, wypady do Kinoteki, tańce w barze Studio (impreza w stylu Grande Bellezza!), inspirujące wieczory w Teatrze Dramatycznym, nocna wyżerka w Food Truckach przed głównym wejściem… Do tego pewność, że nikt się nie zgubi po drodze i że miejsce zapadnie w pamięć na lata. Dla osób spoza Warszawy i Polski wizyta w PKiN to atrakcja sama w sobie…

Po korespondencji z kierownictwem na razie PKiN nie trafił na krótką listę. Zniechęcił mnie brak „kompleksowej oferty”. Wolałabym otrzymać wycenę opiewającą na konkretną sumę od osoby, a nie plik excel, gdzie muszę skalkulować koszt obsługi szatniarskiej, windy towarowej, krzeseł… a do tego jeszcze dojdzie catering (kierownictwo poleca http://www.bistrotrojka.pl/, niestety nie znajdziemy na ich stronie gotowej oferty weselnej, wiec kalkulacja kosztów końcowych jest bardzo trudna). Zarówno strona PKiN jak i polecanego cateringu robi nieco przestarzałe wrażenie (może to wstęp do wesela w stylu „retro”?). Trudno dokopać się do informacji, nie ma przygotowanej wyceny, regulamin podany jest w formie pdf sprawozdania z zebrania kierownictwa, nie ma żadnych zdjęć pokazujących przykładowe aranżacje sal na dzień wesela. Krótko mówiąc, wydaje się, że obie firmy nie muszą bardzo starać się o przekonanie gości do oferty.

Dla osób zainteresowanych klimatem pałacowym bez kiczu jest to dobry wybór – marmury są prawdziwe, nie gipsowe, żyrandole są z Murano nie z Castoramy etc. Jeśli ktoś korzysta z usług wedding plannera i może zlecić rozpoznanie cateringu, podliczenie strony finansowej i ogólną koordynację to Pałac Kultury może być doskonałą lokalizacją. Dla mnie, zabieganej, mieszkającej za granicą i powiedzmy szczerze, dość oszczędnej – na razie odpada.


Inne lokale na wesele w mieście opisuję tutaj.

Inne lokale na wesele oryginalne opisuję tutaj.

Inne lokale na wesele eleganckie opisuję tutaj.

Źródło głównego zdjęcia:Wikipedia

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Wesele w Pałacu Kultury – SWOT

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s