Lokale eleganckie – przegląd kandydatów i SWOT

Styl pałacowo-dworkowy należy chyba do najczęściej wybieranych przez młode pary. Zapewne dlatego większość sal weselnych właśnie taki wystrój stara się imitować. I pewnie z uwagi na istnienie owych imitacji – pałaców z kartonu z widokiem na stację benzynową –  mamy z NTŻ pewien dystans do lokali, które w nazwie mają „pałac” albo „dwór” (najczęściej w połączeniu z przymiotnikiem od-roślinnym: dębowy dwór, różany pałac etc.) Tego rodzaju miejsca, o ile są autentyczne i zadbane, mają jednak swoje zalety – choćby uznanie rodziców. Poniżej przegląd lokali, które trafiły na naszą długą listę.

Pałac w Radziejowicach

Pałac Zegrzyński

Jaworowy Dwór

Złotopolska Dolina

Pałac w Radziejowicach

SWOT

Mocne strony: Piękny obiekt otoczony wspaniałym ogrodem z jeziorem (doskonała sceneria do sesji zdjęciowej), profesjonalne kierownictwo, na miejscu możliwość „konsumpcji kulturalnej” – muzeum Chełmońskiego, ciekawe instalacje i rzeźby, gustowny drewniany Nowy Dom Sztuki, piękna sceneria do ślubu plenerowego (pomost na wodzie)

Słabe strony: dojazd z Warszawy trwa godzinę – to może być dużo lub mało

Możliwości: zastanawialiśmy się nad wykorzystaniem motywu „klasowego” – kto będzie spał w Pałacu, kto w dworze, a kto w czworakach, Dom Sztuki można z powodzeniem zaaranżować w stylu rustykalnym, zwiedzanie Muzeum Chełmońskiego

Zagrożenia: ?

Koszt: od 300 zł/os (z dekoracją, stołami, krzesłami itd.)

Strona: http://palacradziejowice.pl/

Zachęcam do wizyty w Pałacu w Radziejowicach. Zostaliśmy bardzo przyjemnie przyjęci i spędziliśmy miło czas przyglądając się pięknemu pałacowi, ogrodowi i Domowi Sztuki, gdzie odbywają się wesela. Gdyby miejsce znajdowało się ciut bliżej Warszawy, a/i ceny były nieco niższe, już byśmy się pewnie zdecydowali. Styl pałacowy nie jest w naszym stylu, lecz ten pałac, z Dworem i czworakami sprawia wyjątkowo korzystne wrażenie. Przede wszystkim jest to zadbane, autentyczne, historyczne miejsce wzbogacone ze smakiem o nowoczesne elementy. Nie bez znaczenia jest fakt, że nie jest to typowy dom weselny, ale obiekt kulturalny – Dom Pracy Twórczej i muzeum.

Pałac Zegrzyński

Screen Shot 2016-06-10 at 21.16.04

SWOT

Mocne strony: Ładny, autentyczny obiekt z dostępem do wody, możliwość zorganizowania wesela w ogrodzie (namiot), noclegi w domkach (przystępne ceny), piękne stare drzewa i dzika natura (NTŻ zliczył 10 gatunków ptaków w czasie krótkiego spaceru), profesjonalne kierownictwo

Słabe strony: nieciekawa prl-owska kostka przed budynkiem, sam pałac domaga się pewnych napraw, które są podobno w najbliższym czasie planowane

Możliwości: wesele w ogrodzie, rożne możliwości zaaranżowania namiotu, możliwość wykorzystania bliskości wody (rejs, kajaki, sesja nad wodą, spacery)

Zagrożenia: ?

Koszt: „talerzyk” od 230 zł + 7 200 namiot, pakiet alkoholi od 65 zł

Strona: http://palac-zegrzynski.pl/

W Pałacu Zegrzyńskim zostaliśmy bardzo profesjonalnie podjęci. Budynek i jego okolice zrobiły bardzo pozytywne wrażenie, podobnie jak zdjęcia zorganizowanych imprez. Obiekt trafił na naszą listę top-3, choć, gdy doliczyć cenę alkoholu i namiotu, nie jest tani.

Jaworowy Dwór

SWOT

Mocne strony:  przepiękne miejsce!, dopracowane w każdym detalu i utrzymany w bardzo dobrym guście, otaczający ogród oferuje możliwość przyjemnego spędzania czasu w przerwach od tańca, noclegi na miejscu dla ok 60 osób, możliwość zorganizowania poprawin (z pluskaniem w basenie!)

Słabe strony: dojazd nieciekawą „drogą bitą gorszą”, z basenu nie można korzystać w czasie wesela

Możliwości: organizacja wesela  w dworku bez kiczu

Zagrożenia: przekroczenie budżetu ze względu na rozmaite dodatkowe koszty

Koszt: od 235 zł/os „talerzyk”, 80 zł/os – wesele w namiocie, 1500 zł – koordynacja imprezy, korkowe 10 zł/os

Strona: http://www.jaworowydwor.pl

Ach, Jaworowy Dwór… Właściwie jedyny obiekt, który od początku do końca podobał się i nam i rodzicom. Cudowny, wypieszczony ogród z mnóstwem uroczych zakątków, basen, możliwość zorganizowania imprezy w ogrodzie (duży namiot), uroczy tak z zewnątrz jak i w środku dwór. Niestety… jedyną przeszkodą  do urządzenia  wesela w Jaworowym Dworze jest cena. Odnieśliśmy wrażenie, że obiekt startuje z dość wysokiego poziomu (koszt talerzyka), a dodatkowo za każdy drobiazg trzeba płacić: oświetlenie, rozłożenie dywanu, dekoracja drzew… czarę goryczy przelała opłata za korzystanie z projektora (gdy to samo pytanie zadaliśmy w Radziejowicach, odpowiedziano nam, że „oczywiście” jest to bezpłatne).

Złotopolska Dolina

SWOT:

Mocne strony: sympatyczna weranda i zagajnik za budynkiem, basen (dostępny także w czasie imprezy)

Słabe strony: budynek kryty blacho-dachówką, co sprawia nieco tandetne wrażenie, podobnie jak wystrój sali weselnej; można zawrzeć ślub na miejscu, lecz wesela odbywają się we wnętrzu

Możliwości:?

Zagrożenia:?

Koszt: wpiszę wkrótce, gdy zajrzę do otrzymanego cennika

Strona: http://www.zlotopolskadolina.pl/

Do Złotopolskiej Doliny zawitaliśmy przy okazji wizyty w Jaworowym Dworze, który znajduje się 5 min. drogi stąd. W porównaniu z Dworem wypada blado. Strona zachwala budynek jako szczyt elegancji otoczony „ogrodem projektu warszawskich architektów”, lecz w realu miejsce nie wzbudza wielkiego entuzjazmu. Jest z  pewnością poprawne – zadbane, czyste i nowe. To jednak nie zapewniło mu miejsca na naszej „krótkiej liście”.

Zdjęcie główne: Jaworowy Dwór, fotografia własna

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Lokale eleganckie – przegląd kandydatów i SWOT

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s